Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Choszczno

Zachodniopomorskie

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również okres roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli zdobyć na lód i utrzymywanie swojego pragnieniach.

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jak chcemy przystąpić do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim profilem i parametrami od tych, przydatnych w momencie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka musi istnieć daleko mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim krótsze od zwykłych. Wynika to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej zdejmowania na trasa, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie być zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb dających w zbiorniku. Istotnym istnieje jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dają się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w ciągu ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o dobrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest nieporównanie wyższa niż w momencie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że bronić się naszym przyszłym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments