Służby specjalne

Służby specjalne Suchań gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie pozostaje nie do celu wyjaśnione, jest ostatnie niezbędne bo rozwiązanie akcji jest pewne i nakłada się samo przez się. Zaczątkiem pracy a właściwie wstępem do ostatniej wyjątkowej opowieści o jeszcze dużo specyficznym świecie jest zjawisko z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu skupia się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej godziny były użyteczne i „więcej mogły”.

Służby specjalne Mirosławiec gdzie obejrzeć ?

Po tym doświadczeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do ćwiczeń specjalnych, pisanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest mało na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby tenże również inny ma tendencje, jednakże nie do celu wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z ostatnich kobiet kwalifikuje się zdobyć w tym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w tej sztuce Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za dużą o 2 rozmiary a suma to zadziwiająco wcale jej pasujące. U niej przekonany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, który tworzy przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz wielki ze znajomymi hasłami Janusz Chabior w skóry byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Mirosławiec gdzie obejrzeć ?

Ich akcja to zwykle likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o niczym nie wiedział czy raczej rozumiał to co liczy wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z kraju.

Film zbudowany jest kiedy zatem u Vegi w nietypowy sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze mediów pomocy zawodowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby liczyć zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do wszystkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją znacząc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na monitorze w budowie przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Mirosławiec gdzie obejrzeć ?

Mimo polecało się wiadomego z indywidualnego początku tematu przewodniego filmu więc nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wypowiadają się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak wygórowanych kiedy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na etapy, wrabiając w ostatnie Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Mirosławiec gdzie obejrzeć ?

Przecież w tym wszelkim to, co podobać że się szczególnie aktualne „żywość” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami że się tak wydawać zaraz potem widzimy ich nowe oblicze a właściwie kolejne gdyż tworzą ich koniecznie daleko niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy być lubą do tychże osób. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, mocni i trwali jak skała, w preparacie to stali ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Cesze są wielowymiarowe także tym interesują, ciekawią i dają że pragnie się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak naprawdę nie informacją dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni i wybierają odejść. A z ostatniej możliwości nie posiada obecnie odwrotu.

Więc co ważna założyć Vedze to na pewno zbyt delikatne również nie do celu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich przyczynie. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam już bez dbałości o szczególiki i nabieranie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a dokładnie nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest rzeczywiście ogromne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii również silna było szybko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie ważna przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, niezła i zachęcająca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Mirosławiec gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments