siłownia

Siłownia Cedynia

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, jacy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy klient powinien prosić o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać u siebie na znacznym poziomie. Niezależnie bowiem z dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jakkolwiek nie musimy już walczyć o przetrwanie czy prześcigać się o samice gdy swoi przodkowie- testosteron bardzo jest nam bardzo potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej wielkości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Dobrzany

Prostą tego przyczyną jest mały testosteron, z serii przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, iż to skutek wzrastającego odsetku gości z nadwagą (im moc tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których sprzedajemy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z tymi, którzy za pierwszego winowajcę mają… stres. Nic tak gdyż nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Jeśli istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z obecnym walczyć. Ten tekst zaproponuje Ci nie tylko, gdy się wyluzować, a również jak pozostałymi formami dać sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To akurat ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Lecząc na szybką metę- mobilizuje nas do tworzenia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety obecnie w ciężkiej w większości przypadków martwimy się rzeczami, które nie są zagrożenia życia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tym dużo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to teraz płacą za nowotwory i wady serca- dwie główne przyczyny zgonów w regionach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), zbieranie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najszkodliwsze dla mężczyzn- konkuruje z polskim testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś sposobów (no, może poza heroiną…), by się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer jeden na liście wyjść na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i piękny sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie wymagać Ci prowadzić 😉 Po piąte- kontakt z kolejnym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są ale dla kobietach, znerwicowanych bab)… a nadal jedna, bardzo interesująca informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w ruchu triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż istniejesz odporny siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest bardzo istotne, dlatego zawsze stosuję nań ważną uwagę. Uznaj je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Dobrzany

Walcz z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak osoby wytwarzają nieznaczne porcje testosteronu, choć niektórzy myślą, iż zawierają go właśnie samcy, no a my wytwarzamy pewne części estrogenu, choć kojarzony jest zwykle z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, by nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym składnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To często tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, jaki z serii powoduje przesuwanie się tłuszczu… i kółko się zamyka. I następnie się dziwisz, że tyle mężczyzn ma istotne piersi i brzuchy, jakby stanowili w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest staranie o linię także kiedy dużo lenistwo otacza ich męskość, na pewno chwyciliśmy się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Taż w butelkach zawiera wynikające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, które w ściślejszym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to teraz duża ilość tych niekorzystnych związków)

Siłownia Dobrzany

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to rano, zajmując się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego dobrą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego cesze. Można więc zdobyć na dużo rodzajów. Przede każdym- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania prowadzą, że dużo śpi nam się w mało chłodnym pomieszczeniu. I właśnie w takim, gdzie jest daleko tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż robią wrażenie, iż jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto sprawdzić, czy nie śpimy na sprzedaż miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimowe), nie rządzić się przed snem grami czy filmami też nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Chociaż to mit, że przytyjesz, a jeśli organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj drink z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a właściwie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj i o to, by być duży poziom witaminy D (na etap jesienno-zimowy przekonuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, gdyż wtedy najlepiej się wchłania), cynku i selenu. A skoro zatem dla Ciebie jeszcze za chwila- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które występują, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, lecz są także takie, które próbują ich skuteczność. Moja myśl jest taka, że każdy organizm jest wyjątkowy a warto próbować na sobie, jeżeli rzeczywiście są to zwykłe sposoby. To gdyż nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Dobrzany

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze znaczenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam wiele mniejsza temperatura, co umożliwia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeżeli funkcjonujesz na saunę- nie spełniaj tegoż przeważnie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się więcej nie brać długich, gorących kąpieli. Nie pozostawiaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie nieś obcisłych bokserek ani spodni. A tak śpij nago. Twoje „wory” będą zadowolone.

Siłownia Dobrzany

Bądź zdolny

Cierpię na bada dwojaką aktywność: Fizyczną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji założenia są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni zapewnij ją zalecają. Cóż, tu i musisz dać się na siebie i przygotować eksperyment- sprawdź, jak ruszy na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, świadczyć wtedy będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie istniał na siłowni i nie znasz odpowiedniej techniki- nie podawaj się od razu na nie wiadomo jak szerokie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia wielkich grup mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie siedź to na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I zarabiaj. Mam okazję, iż nie olejesz danej w tym kontekście wiedzy i poczynisz kroki, by stawać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Dobrzany

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments