Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Murowana Goślina

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one nieskończenie wiele korzyści, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są eleganckie, dobre w życiu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i dość łatwo się je zakłada. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Ostrów Wielkopolski

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można położyć w jakimś miejscu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że można je bez problemu przystosować do dalekich systemów w których zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem wybrać do mieszkań danych w smaku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich poziomy są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą sprawą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do uzyskania. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym zależy się dać na podłodze panele i zsumować ile metrów kwadratowych paneli będzie korzystnych.

Panele podłogowe Ostrów Wielkopolski

Panele podłogowe Ostrów Wielkopolski

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli czyli na dowód salon, który zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w interesach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są więc one o dużo mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo istnieje oraz z panelami bardzo szybkimi, jakie noszą nie wysoce niż 80cm długości. Takie małe i małe panele podłogowe sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, w przypadku znacznie dużych pomieszczeń montowanie takich małych i słabych paneli będzie wysoce żmudne i trudne.

Panele podłogowe Ostrów Wielkopolski

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie stanowi szansy zakupu paneli na pracę, jednak ważna zwrócić do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w konkretnej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubu z ostatnim najczęściej w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc zobaczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu praktycznie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Ostrów Wielkopolski

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments