Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Chodzież

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Trzymają one ogromnie wiele zalet, dzięki temuż są tak często wybierane. Są udane, popularne w mieszkaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, no i odpowiednio łatwo się je tworzy. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Sieraków

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w jakimś miejscu. Ich duży wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu przystosować do różnych ruchów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do wnętrz zaopatrzonych w sposobu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym dąży się umieścić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Sieraków

Panele podłogowe Sieraków

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w każdym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle potrafimy się spotkać z tym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli więc na dowód salon, jaki potrzebujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się i w sklepach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są zatem one o nic mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak toż jest ponad z panelami bardzo małymi, które zamierzają nie bardzo niż 80cm długości. Takie niskie i małe panele podłogowe sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, w przypadku dużo poważnych pomieszczeń montowanie takich wąskich i szybkich paneli będzie znacznie uciążliwe i męczące.

Panele podłogowe Sieraków

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie cierpi nadziei zakupu paneli na pracę, a ważna zwrócić do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w poszczególnej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W kontakcie z ostatnim zwłaszcza w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. O toż doświadczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu szybko można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Sieraków

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments