Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Gryfino

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w niniejszym zakresie istniały kilka lat, a ich wytworem jest powstanie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Kołobrzeg

Do normalnych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, doskonała klasa druku, małe koszty sprzętu i dość niski koszt druku jednej strony. Ze względu na mechanizm drukowania przedstawia się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów charakterystyczną dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy czas eksploatacji tych momentów. Technologia daje możliwość wydrukowania 2 mln ścian w stylu A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier potrafi się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na chwilę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 ścian w stylu A4 na chwilę. To niewątpliwie świetny rezultat.
Konstrukcja głowicy

Głowica dokonana w technologii HP Edgeline jest dokonana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz włożonych w kształcie schodkowym. Tego modelu wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zrealizowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zrobionymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W sukcesu, gdy sama z dysz będzie niesprawna, albo zatrzyma się i kosmetyki nie będą potrafiły stanowić ściśle przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co określony czas dysze są automatycznie oczyszczane także potrafią jeszcze sprawnie działać. To następna zaleta z tematu widzenia serwisowania dania z względu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została opracowana z nauką o drukowaniu zdjęć oraz zawodowych dokumentów. Profesjonalne kosmetyki do HP Vivera zostały zaprojektowane do umieszczania na częstym papierze. Barwnik bardzo szybko schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów oraz gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra i są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments