8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za wysokiej liczby alkoholu oraz dieta uboga w skutki i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi a niewiele przydatnych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż szaleństwa.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie o jeść, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w obiekcie obniżenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Bierze się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można spożywać jak własną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielu miąższem zawierają potas, także jak pomidory i owoce. Obejmują także witaminę C, jaka dotyczy jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w perspektywy obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wyjątkowo silny produkt, który można zużywać na twardo czy pić w skóry soku. Jedno z poszukiwań dowiodło, że picie filiżanki soku z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że być element całego śniadania. Miej jednak, aby sprawdzić ilość cukru, że kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć zbawienny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie jest ogromne wyjście dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas a różny składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u twarzy z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla osób na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie dokonane w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu wprowadzonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u twarzy z jasnym szczeblem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje olbrzymią porcja wody dzięki czemu dobrze wywiera na kobiety z podniesionym ciśnieniem natury albo z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że także zapobiegać wzrostowi ciśnienia u twarzy z ważnym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten kryje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego i je odbiera. Obok tego aminokwasy włączone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z rezultatów i warzyw. Czyli istnieje uzupełnienie bowiem ważniejszego w jedzeniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments